Viti i Fletores Zyrtare:1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.30, viti 1997
    Pėr faljen e detyrimeve financiare partive politike pjesėmarrėse nė zgjedhje.   
  Dekret, Nr.1675, Dt.Aktit:24.12.1996, Dt.Miratimit:23.01.1997, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:951    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e strategjisė sė privatizimit tė bankave tregtare shtetėrore.   
  Vendim i KM, Nr.655, Dt.Aktit:23.09.1996, Dt.Miratimit:23.09.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:952    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pajisjen me pasaportė tė re tė zakonshme pėr jashtė shtetit tė shtetit tė shtetasve shqiptarė qė ndodhen me banim jashtė territorit tė Republikės sė Shqipėrisė.   
  Vendim i KM, Nr.664, Dt.Aktit:02.09.1996, Dt.Miratimit:02.09.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:956    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrdorimin e letrave me vlerė pėr mbulimin e defiēitit buxhetor.   
  Vendim i KM, Nr.678, Dt.Aktit:14.10.1996, Dt.Miratimit:14.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:957    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 208, datė 25.04.1995 "Pėr mėnyrėn e trajtimit me ndihmė ekonomike tė familjeve qė kanė lėvizur nga vendbanimi i tyre", vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 605 datė 30.10.1995 "Pėr kriteret e vlerėsimit tė ndihmės ekonomike" , dhe vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 304, datė 30.06.1994 "Pėr dokumentacionin e pėrfitimit tė ndihmės ekonomike".   
  Vendim i KM, Nr.689, Dt.Aktit:14.10.1996, Dt.Miratimit:14.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:958    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr krijimin, evidencimin dhe administrimin e tė ardhurave qė realizojnė Qėndrat e Shėrbimit Profesional nga shėrbimet qė ato u ofrojnė tė tretėve.   
  Vendim i KM, Nr.690, Dt.Aktit:07.10.1996, Dt.Miratimit:07.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:959    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr normėn mėsimore e shkencore nė shkollat e larta dhe nė arsimin parauniversitar, pagimin e orėve suplementare, aktivizimin e pensionistėve dhe punonjėsve tė jashtėm nė sistemin e arsimit.   
  Vendim i KM, Nr.694, Dt.Aktit:21.10.1996, Dt.Miratimit:21.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:960    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 360, datė 10.07.1995 "Pėr regjimin e eksport-importit nga dhe nė Republikėn e Shqipėrisė", ndryshuar me vendimin nr. 415, datė 07.08.1995, dhe vendimin nr. 121, datė 12.02.1996.   
  Vendim i KM, Nr.711, Dt.Aktit:21.10.1996, Dt.Miratimit:21.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:961    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr proēedurat kryesore tė privatizimit tė shoqėrive strategjike.   
  Vendim i KM, Nr.758, Dt.Aktit:11.11.1996, Dt.Miratimit:11.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:962    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr privatizimin e ndėrmarrjeve shtetėrore tė transformuara nė shoqėri tregtare.   
  Vendim i KM, Nr.759, Dt.Aktit:11.11.1996, Dt.Miratimit:11.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:964    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr privatizimin e paketės sė aksioneve nė shoqėritė tregtare.   
  Vendim i KM, Nr.760, Dt.Aktit:11.11.1996, Dt.Miratimit:11.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:966    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė urdhėresėn e Kėshillit tė Ministrave nr. 7, datė 17.08.1993 "Pėr transportin rrugor publik tė udhėtarėve dhe tė bagazheve", dhe nė vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 621 datė 20.12.1993 "Pėr kompetencat dhe dhėnien e lejeve pėr ushtrimin e veprimtarive nė fushėn e transporteve dhe komunikacionit".   
  Vendim i KM, Nr.763, Dt.Aktit:11.11.1996, Dt.Miratimit:11.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:968    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disiplinėn nė shėrbimin civil.   
  Vendim i KM, Nr.773, Dt.Aktit:16.09.1996, Dt.Miratimit:16.09.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:971    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr privatizimin e ndėrmarrjeve dhe objekteve shtetėrore.   
  Vendim i KM, Nr.781, Dt.Aktit:11.11.1996, Dt.Miratimit:11.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:979    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa kritere pėr pėrdorimin e fondeve buxhetore pėr ndėrtimin dhe blerjen e banesave.   
  Vendim i KM, Nr.882, Dt.Aktit:16.12.1996, Dt.Miratimit:16.12.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:982    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Deklarimi antikushtetues i Vendimit nr. 449, datė 24.06.1996 tė KM pėr shpėrndarjen e Kėshillit tė Rrethit Kukės, tė nxjerrė nė bazė tė paragrafit tė fundit tė nenit 1 tė ligjit nr. 8068, datė 15.02.1996 "Pėr disa ndryshime nė ligjin nr. 7572, datė 10.06.1992 "Pėr organizimin dhe funksionimin e pushtetit lokal".   
  Vendim i GJK, Nr.33, Dt.Aktit:23.07.1996, Dt.Miratimit:23.07.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:984    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Ankimin kundėr vendimit datė 03.10.1996 tė KQPZ pėr miratimin e "Rregullores pėr pjesmarrjen nė zgjedhjet e organeve tė pushtetit lokal tė vėzhguesve tė huaj e tė brėndshėm".   
  Vendim i GJK, Nr.35, Dt.Aktit:10.10.1996, Dt.Miratimit:10.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:986    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Deklarimi si antikushtetues i Vendimit tė KM nr. 525, datė 12.08.1996 pėr caktimin e Z. Fiqiri Gjeta tė deleguar tė KM qė do tė kryejė funksionet e kryetarit tė kėshillit tė rrethit Kukės.   
  Vendim i GJK, Nr.36, Dt.Aktit:14.10.1996, Dt.Miratimit:14.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:987    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Shfuqizimi si antikushtetues tė Dekretit nr. 1429, datė 27.03.1996 "Pėr shkarkimin e kryetarit tė Komunės Funar, kėrkuesit Ramazan Sherja.   
  Vendim i GJK, Nr.37, Dt.Aktit:14.10.1996, Dt.Miratimit:14.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:988    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Shpallja antikushtetuse e paragrafit tė dytė tė nenit 87 tė ligjit nr. 7573, datė 16.06.1992 me ndryshimet e mėvonshme tė Ligjit "Pėr zgjedhjet e oganeve tė pushtetit lokal".   
  Vendim i GJK, Nr.38, Dt.Aktit:15.10.1996, Dt.Miratimit:15.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:990    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Partia e Djathtė Demokrate, fillimisht ėshtė pėrjashtuar nga propaganda televizive, nėse mė vone nuk i ėshtė kompesuar koha e kėsaj propagande.   
  Vendim i GJK, Nr.39, Dt.Aktit:16.10.1996, Dt.Miratimit:16.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:991    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: Shfuqizimi i Vendimit nr. 252, datė 22.04.1996 tė KM "Pėr njė ndryshim nė ndarjen administrative tokėsore tė Republikės sė Shqipėrisė".   
  Vendim i GJK, Nr.40, Dt.Aktit:25.10.1996, Dt.Miratimit:25.10.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:993    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt;Shfuqizimi i Dekretit nr. 1507, datė 17.06.1996 tė Presidentit tė Republikės "Pėr shkarkimin e Z. Skėnder Hasa nga detyra e kryetarit tė Bashkisė Tepelenė, pėr shkelje tė rėnda tė ligjit".   
  Vendim i GJK, Nr.41, Dt.Aktit:01.11.1996, Dt.Miratimit:01.11.1996, Flet.Zyrtare Nr.30, Faqe:994    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2017 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.