Viti i Fletores Zyrtare:1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.20, viti 1995
    Pėr protokollin e llogarive tė vitit 1994.   
  Vendim i KM, Nr.507, Dt.Aktit:24.10.1994, Dt.Miratimit:24.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:923    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr ushtrimin e profesionit tė pėrfaqėsuesit tė autorizuar tė patentave.   
  Vendim i KM, Nr.514, Dt.Aktit:31.10.1994, Dt.Miratimit:31.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:926    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr disa shtesa e ndryshime nė V.K.M. nr. 577, datė 06.12.1993 "Pėr ndėrtimin, shpėrndarjen dhe administrimin e banesave qė ndėrtohen nga ndėrmarrjet shtetėrore me fitimet e tyre"   
  Vendim i KM, Nr.527, Dt.Aktit:17.10.1994, Dt.Miratimit:17.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:927    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr mėnyrėn e pagesės sė banesave qė financohen nga Enti Kombėtar i Banesave.   
  Vendim i KM, Nr.528, Dt.Aktit:17.10.1994, Dt.Miratimit:17.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:928    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr mėnyrėn e ndarjes sė apartamenteve tė ndėrtuara nga Enti Kombėtar i Banesave.   
  Vendim i KM, Nr.530, Dt.Aktit:17.10.1994, Dt.Miratimit:17.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:929    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr forcimin e mėtejshėm tė embargos nė mbėshtetje tė rezolutės 820 tė Kėshillit tė Sigurimit tė OKB-sė.   
  Vendim i KM, Nr.541, Dt.Aktit:14.11.1994, Dt.Miratimit:14.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:931    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrballimin e shpenzimeve pėr birėsimet.   
  Vendim i KM, Nr.544, Dt.Aktit:14.11.1994, Dt.Miratimit:14.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:932    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr njė ndryshim nė V.K.M. nr. 453, datė 26.09.1994 "Pėr dhėnien e ndihmės ekonomike".   
  Vendim i KM, Nr.557, Dt.Aktit:21.11.1994, Dt.Miratimit:21.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:933    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė shtesė nė V.K.M. nr. 138, datė 31.03.1994 "Pėr kompensimin e shpenzimeve nga ndryshimi i ēmimit tė energjisė elektrike dhe lėndėve djegėse".   
  Vendim i KM, Nr.560, Dt.Aktit:21.11.1994, Dt.Miratimit:21.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:933    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr buxhetin provizor tė investimeve.   
  Vendim i KM, Nr.579, Dt.Aktit:09.12.1994, Dt.Miratimit:09.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:935    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr krijimin e shėrbimit tė lėvizshėm telefonik.   
  Vendim i KM, Nr.583, Dt.Aktit:09.12.1994, Dt.Miratimit:09.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:936    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr administrimin e pasurive publike nė pėrdorim tė institucioneve dhe enteve tė administratės shtetėrore dhe pėr raportimet financiare periodike vjetore.   
  Vendim i KM, Nr.585, Dt.Aktit:05.12.1994, Dt.Miratimit:05.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:937    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė V.K.M. nr. 473, datė 03.10.1994 "Pėr prokurimin me sipėrmarrje tė shėrbimeve publike tė funeralit,mirėmbajtjes sė sipėrfaqeve tė gjelbėrta,dekorit dhe varrezave puplike tė dėshmorėve"   
  Vendim i KM, Nr.586, Dt.Aktit:05.12.1994, Dt.Miratimit:05.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:938    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr ndryshimin e tarifave tė transportit tė udhėtarėve.   
  Vendim i KM, Nr.598, Dt.Aktit:20.12.1994, Dt.Miratimit:20.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:939    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr fushat dhe projektet pėrparėsore pėr t'u financuar nga fondet IDA tė Bankės Botėrore nė vitet 1995-1997   
  Vendim i KM, Nr.599, Dt.Aktit:20.12.1994, Dt.Miratimit:20.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:940    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė V.K.M. nr. 438, datė 12.09.1994 "Pėr caktimin e tarifave minimale tė qirasė mbi tė cilėn do tė zbatohet tatimi"   
  Vendim i KM, Nr.601, Dt.Aktit:20.12.1994, Dt.Miratimit:20.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:941    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr arkėtimin e vleftės sė arkave regjistruese.   
  Vendim i KM, Nr.603, Dt.Aktit:20.12.1994, Dt.Miratimit:20.12.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:942    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr zbatimin e dekretit nr. 758, datė 01.02.1994 "Pėr njė mbrojtje tė veēantė tė ushtarakut".   
  Udhėzim, Nr.3, Dt.Aktit:01.08.1994, Dt.Miratimit:01.08.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:943    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr vlerėsimin e apartamenteve qė ndėrtohen me fonde shtetėrore.   
  Udhėzim, Nr.4, Dt.Aktit:22.08.1994, Dt.Miratimit:22.08.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:944    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr njė shtesė nė udhėzimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 13, datė 18.10.1993 "Pėr zbatimin e ligjt pėr kthimin dhe kompesimin e pronave ish-pronarėve".   
  Udhėzim, Nr.5, Dt.Aktit:17.10.1994, Dt.Miratimit:17.10.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:947    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: "Shfuqizimi i nenit 11 tė ligjit nr. 7698, datė 15.04.1993 "Pėr kthimin dhe kompesimin e pronave ish pronarėve" si antikushtetues..."   
  Vendim i GJK, Nr.10, Dt.Aktit:30.11.1994, Dt.Miratimit:30.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:949    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Me objekt: "Deklarimi antikushtetues dhe anullimi i vendimit tė Kėshillit tė Ministarve nr. 180, datė 04.05.1994 ..."   
  Vendim i GJK, Nr.11, Dt.Aktit:30.11.1994, Dt.Miratimit:30.11.1994, Flet.Zyrtare Nr.20, Faqe:953    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2017 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.