Viti i Fletores Zyrtare:1990 | 1991 | 1992 | 1993 | 1994 | 1995 | 1996 | 1997 | 1998 | 1999 | 2000
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.10, viti 1993
    Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7581, datė 07.07.1992 "Pėr ēmimet dhe tarifat".   
  Ligj, Nr.7646, Dt.Aktit:08.12.1992, Dt.Miratimit:31.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:497    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7560, datė 28.04.1992 "Pėr sistemin bankar nė Shqipėri".   
  Ligj, Nr.7648, Dt.Aktit:16.12.1992, Dt.Miratimit:31.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:497    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr krijimin e Bankės sė Pėrbashkėt Italo-Shqiptare.   
  Ligj, Nr.7649, Dt.Aktit:16.12.1992, Dt.Miratimit:31.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:498    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr birėsimet e tė miturve nga shtetas tė huaj dhe pėr disa ndryshime nė Kodin e Familjes.   
  Ligj, Nr.7650, Dt.Aktit:17.12.1992, Dt.Miratimit:17.12.1993, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:503    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr festat zyrtare.   
  Ligj, Nr.7651, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:23.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:506    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr privatizimin e banesave shtetėrore.   
  Ligj, Nr.7652, Dt.Aktit:23.12.1992, Dt.Miratimit:23.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:507    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7512, datė 10.08.1991 "Pėr sanksionimin dhe mbrojtjen e pronės private, tė nismės sė lirė, tė veprimtarive private tė pavarura dhe privatizimit".   
  Ligj, Nr.7653, Dt.Aktit:23.12.1992, Dt.Miratimit:23.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:510    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė ligjin nr. 7609, datė 22.09.1992 "Pėr tarifat doganore".   
  Ligj, Nr.7654, Dt.Aktit:24.12.1992, Dt.Miratimit:23.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:511    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr ristrukturimin e ndėrmarrjeve bujqėsore.   
  Vendim i KM, Nr.452, Dt.Aktit:17.10.1992, Dt.Miratimit:17.10.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:512    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr administrimin e bursave tė studimeve universitare e pasuneversitare dhe tė veprimtarive tė tjera kualifikuese jashtė shtetit.   
  Vendim i KM, Nr.519, Dt.Aktit:10.12.1992, Dt.Miratimit:10.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:514    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr aderimin nė "Kartėn e themelimit tė Qėndrės Rajonale tė Mjedisit pėr Evropėn Qėndrore dhe Lindore".   
  Vendim i KM, Nr.532, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:516    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr aderimin e Republikės sė Shqipėrisė nė Komisionin Ndėrqeveritar tė UNESCO-s pėr oqeanografinė.   
  Vendim i KM, Nr.531, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:516    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė Vendimin e Kėshillit tė Ministrave nr. 393, datė 03.09.1992 "Pėr pagat e punonjėsve tė institucioneve buxhetore".   
  Vendim i KM, Nr.537, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:517    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr zbatimin e detyrave nga ministritė pėr embargon ndaj Serbisė dhe Malit tė Zi.   
  Vendim i KM, Nr.536, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:517    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr njėsitė e matjes.   
  Vendim i KM, Nr.539, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:518    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė sistemin e pagave.   
  Vendim i KM, Nr.542, Dt.Aktit:29.12.1992, Dt.Miratimit:29.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:524    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr krijimin e kėshillave tė kulturės dhe shpėrblimin e tyre.   
  Vendim i KM, Nr.540, Dt.Aktit:21.12.1992, Dt.Miratimit:21.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:524    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr krijimit tė Institutit tė Peshkimit.   
  Vendim i KM, Nr.544, Dt.Aktit:29.12.1992, Dt.Miratimit:29.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:525    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr caktimin e ditės sė krijimit tė Forcave tė Ruajtjes sė Rendit Publik.   
  Vendim i KM, Nr.548, Dt.Aktit:29.12.1992, Dt.Miratimit:29.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:525    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr krijimin e Institutit tė Mbrojtjes sė Bimėve.   
  Vendim i KM, Nr.549, Dt.Aktit:29.12.1992, Dt.Miratimit:29.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:526    Përmbajtja ( HTML  - DOC )  Ndryshime
 
    Pėr miratimin nė parim tė marrėveshjes ndėrmjet Ministrisė sė Tregtisė e tė Bashkpunimit Ekonomik me Jashtė dhe Projektit Ndėrkombėtar Bamirės Islamik (ICPI).   
  Vendim i KM, Nr.551, Dt.Aktit:29.12.1992, Dt.Miratimit:29.12.1992, Flet.Zyrtare Nr.10, Faqe:526    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2017 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.