Viti i Fletores Zyrtare: 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018 | 2019 | 2020
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.22, viti 2020
    Pėr njė shtesė nė vendimin e Kuvendit nr. 90/2017, “Pėr caktimin e anėtarėsisė sė komisioneve tė pėrhershme tė Kuvendit, tė ndryshuar”   
  Vendim i Kuvendit, Nr.10/2020, Dt.Aktit:17.02.2020, Dt.Miratimit:17.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1811    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr mosmiratimin e projektligjit “Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė ligjin nr. 9636, datė 6.11.2006, ‘Pėr mbrojtjen e shėndetit nga produktet e duhanit’, tė ndryshuar”   
  Vendim i Kuvendit, Nr.8/2020, Dt.Aktit:17.02.2020, Dt.Miratimit:17.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1811    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė shtesė dhe disa ndryshime nė vendimin e Kuvendit nr. 99/2017, “Pėr ngritjen e nėnkomisionit ‘Pėr qeverisjen vendore’ nė pėrbėrje tė Komisionit tė pėrhershėm Parlamentar pėr Ēėshtjet Ligjore, Administratėn Publike dhe tė Drejtat e Njeriut”, tė ndryshuar   
  Vendim i Kuvendit, Nr.9/2020, Dt.Aktit:17.02.2020, Dt.Miratimit:17.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1811    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrcaktimin e aktiviteteve, tė kritereve dhe tė procedurave pėr personat juridikė qė ushtrojnė veprimtari ekonomike nė industrinė automotive   
  Vendim i KM, Nr.141, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1812    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr ngritjen e nėnkomisionit “Pėr zhvillim tė qėndrueshėm”, nė pėrbėrje tė Komisionit tė pėrhershėm Parlamentar pėr Ekonominė dhe Financat   
  Vendim i Kuvendit, Nr.11/2020, Dt.Aktit:17.02.2020, Dt.Miratimit:17.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1812    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim dhe shtesė nė vendimin nr. 651, datė 10.11.2017, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr dispozitat zbatuese tė ligjit nr. 102/2014, ‘Kodi Doganor i Republikės sė Shqipėrisė’, tė ndryshuar”   
  Vendim i KM, Nr.142, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1813    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr procedurat pėr lėshimin e autorizimit, pėr subjektet e rindėrtimit dhe pėr pėrjashtimin nga tatimi mbi vlerėn e shtuar tė furnizimit tė mallrave e shėrbimeve, pėr qėllime tė procesit tė rindėrtimit   
  Vendim i KM, Nr.143, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1813    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr kushtet, rregullat dhe dokumentet qė shoqėrojnė kėrkesėn pėr dhėnien e lejes sė ndėrtimit pėr rindėrtimin, riparimin apo restaurimin e ndėrtimeve tė destinuara pėr qėllime banimi, tė dėmtuara si pasojė e fatkeqėsisė natyrore, pėr pėrjashtimin nga pagesa e taksės sė ndikimit nė infrastrukturė   
  Vendim i KM, Nr.145, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1816    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin nr. 132, datė 7.3.2018, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr metodologjinė pėr pėrcaktimin e vlerės sė taksueshme tė pasurisė sė paluajtshme ‘ndėrtesa’, e bazės sė taksės pėr kategori specifike, natyrėn dhe prioritetin e informacionit dhe tė dhėnave pėr pėrcaktimin e bazės sė taksės, si dhe tė kritereve dhe rregullave pėr vlerėsimin alternativ tė detyrimit tė taksės”, tė ndryshuar   
  Vendim i KM, Nr.144, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1816    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr procedurat dhe kriteret e marrėveshjes pėr pagesėn me kėste tė tatimit mbi vlerėn e shtuar, tė miratuar pėr rimbursim   
  Vendim i KM, Nr.146, Dt.Aktit:13.02.2020, Dt.Miratimit:13.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1817    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e marrėveshjes, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe qeverisė sė Republikės sė Bjellorusisė, pėr heqjen reciproke tė kėrkesave pėr vizė   
  Vendim i KM, Nr.152, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1818    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr hapjen e Konsullatės sė Pėrgjithshme tė Republikės sė Shqipėrisė nė Strugė, Republika e Maqedonisė sė Veriut   
  Vendim i KM, Nr.153, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1821    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr kalimin e sė drejtės sė pronėsisė mbi parcelat e objekteve tė legalizuara dhe kompensimin e pronarėve tė pasurive qė preken prej tyre.   
  Vendim i KM, Nr.155, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1821    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr dhėnien e statusit tė veēantė Akademisė sė Forcave tė Armatosura, si institucioni i vetėm publik i arsimit tė lartė, nė fushėn e mbrojtjes dhe tė sigurisė kombėtare, si dhe organizimin e funksionimin e saj   
  Vendim i KM, Nr.156, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1838    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr dhėnien e miratimit pėr njė shtesė nė kontratėn e qirasė me tarifėn 1 euro/kontrata, miratuar me vendimin nr. 642, datė 2.10.2019, tė Kėshillit tė Ministrave   
  Vendim i KM, Nr.157, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1841    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr shpronėsimin, pėr interes publik, tė pronarėve tė pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preken nga projekti “Rikonstruksion i rrugės ‘Dhimitėr Shuteriqi’”, nė Tiranė   
  Vendim i KM, Nr.158, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1845    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e buxhetit pėr autoritetin e komunikimeve elektronike dhe postare, pėr vitin 2020   
  Vendim i KM, Nr.159, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1849    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr mbėshtetjen financiare tė studentėve tė shkėlqyer dhe tė nėpunėsve civilė (Fondi i Ekselencės)   
  Vendim i KM, Nr.160, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1850    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e rregullave tė nevojshme pėr parandalimin dhe reduktimin e ndotjes sė mjedisit nga asbesti   
  Vendim i KM, Nr.161, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1852    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr rregullat e hollėsishme pėr hartimin, miratimin, rishikimin dhe zbatimin e programeve tė pakėsimit tė shkarkimeve nė ajėr.   
  Vendim i KM, Nr.162, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1854    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr shpalljen e zonės sė re pėr zhvillim, nė Njėsinė Administrative Durrės, Bashkia Durrės, dhe caktimin e Fondit Shqiptar tė Zhvillimit si njėsi zbatuese   
  Vendim i KM, Nr.164, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1862    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė shtesė nė vendimin nr. 707, datė 21.11.2018, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr kalimin nė pėrgjegjėsi administrimi tė ministrisė pėrgjegjėse pėr turizmin tė disa pronave tė paluajtshme shtetėrore, nė vijėn bregdetare Shkodėr–Fier”.   
  Vendim i KM, Nr.163, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1862    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr caktimin e njėsive zbatuese pėr projektimin, rindėrtimin dhe rikonstruksionin e objekteve arsimore   
  Vendim i KM, Nr.165, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1864    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr ndryshimin e pėrgjegjėsisė sė administrimit, nga Ministria e Mbrojtjes te Ministria e Infrastrukturės dhe Energjisė, pėr Autoritetin Rrugor Shqiptar, tė njė sipėrfaqeje trualli funksional dhe tė disa objekteve, tė pronės nr. 13, me emėrtim “Reparti Ushtarak nr. 1045”, me vendndodhje nė Laprakė, Tiranė, dhe pėr njė ndryshim nė vendimin nr. 515, datė 18.7.2003, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr miratimin e listės sė inventarit tė pronave tė paluajtshme shtetėrore, tė cilat i kalojnė nė pėrgjegjėsi administrimi Ministrisė sė Mbrojtjes”, tė ndryshuar   
  Vendim i KM, Nr.168, Dt.Aktit:20.02.2020, Dt.Miratimit:20.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1864    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr shpronėsim pėr interes publik tė pasurive tė paluajtshme, pronė private, qė preket nga projekti “Rikonstruksion i rrugės ‘Mihal Grameno’, si dhe degėzimit tė rrugės ‘Budi’ me depon e ujit (faza e dytė), nė Tiranė”   
  Kėrkesė, Nr.498/4, Dt.Aktit:19.02.2020, Dt.Miratimit:19.02.2020, Flet.Zyrtare Nr.22, Faqe:1866    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2020 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.