Viti i Fletores Zyrtare: 1998 | 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.274, viti 2017
    Me objekt: Anulimin e vendimeve pėr caktimin e pensionit tė parakohshėm pėr vjetėrsi shėrbimi; Tė anulohet vendimi i rillogaritjes sė tė ardhurave nga pensioni i parakohshėm pėr vjetėrsi shėrbimi sipas ligjit nr. 10142, datė 15.5.2009, “Pėr sigurimet shoqėrore suplementare tė ushtarakėve”, i ndryshuar me aktin normativ nr. 5, datė 10.11.2010; Detyrimin e palės sė paditur tė rillogarisė dhe tė paguajė pensionin e parakohshėm pėr vjetėrsi shėrbimi. Rillogaritja tė bėhet sipas ligjit nr. 9210, datė 23.3.2004, “Pėr statusin e ushtarakut” dhe ligjit nr. 8087, datė 13.3.1996, i ndryshuar, tė cilėt parashikojnė si shumė tė pensionit masėn prej 50% tė pagės referuese, duke i shtuar 2% tė kėsaj page pėr ēdo vit tjetėr shėrbimi mbi vjetėrsinė prej 15 vjetėsh. Pagesa e pensionit tė rillogaritjes si mė sipėr tė fillojė nga data kur ėshtė caktuar pensioni i parakohshėm pėr vjetėrsi shėrbimi, deri nė plotėsimin e kushteve pėr pension pleqėrie; Detyrimin e palės sė paditur tė paguajė diferencat e pap   
  Vendim i GJL, Nr.3, Dt.Aktit:24.11.2016, Dt.Miratimit:24.11.2016, Flet.Zyrtare Nr.274, Faqe:27729    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2017 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.