Viti i Fletores Zyrtare: 1999 | 2000 | 2001 | 2002 | 2003 | 2004 | 2005 | 2006 | 2007 | 2008 | 2009 | 2010 | 2011 | 2012 | 2013 | 2014 | 2015 | 2016 | 2017 | 2018
Nr.Fletores Zyrtare:
Aktet e Fletores Zyrtare - Nr.71, viti 2018
    Pėr miratimin e marrėveshjes sė financimit, ndėrmjet Kėshillit tė Ministrave tė Republikės sė Shqipėrisė dhe Komisionit Evropian, nė emėr tė Bashkimit Evropian, pėr IPARD II 2014–2020, asistenca pėr zhvillimin bujqėsor dhe rural, sipas Instrumentit pėr Asistencėn e Paraaderimit, IPA II   
  Vendim i KM, Nr.240, Dt.Aktit:02.05.2018, Dt.Miratimit:02.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4499    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrcaktimin e masės sė financimit, nga buxheti i vitit 2018, pėr bashkėsitė fetare qė kanė nėnshkruar marrėveshje me Kėshillin e Ministrave   
  Vendim i KM, Nr.245, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4505    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė vendimin nr. 440, datė 16.6.2005, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr miratimin e listės sė inventarit tė pronave tė paluajtshme shtetėrore, tė cilat i kalojnė nė pėrgjegjėsi administrimi Akademisė sė Shkencave”   
  Vendim i KM, Nr.248, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4506    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin nr. 400, datė 1.6.2016, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr pjesėmarrjen e forcave tė armatosura tė Republikės sė Shqipėrisė nė operacionin ushtarak tė Bashkimit Evropian, me mision trajnues, nė Republikėn e Malit, nė Afrikė”, tė ndryshuar   
  Vendim i KM, Nr.247, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4506    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė rishpėrndarje tė fondeve tė infrastrukturės vendore dhe rajonale nga Fondi Shqiptar i Zhvillimit nė disa njėsi tė qeverisjes qendrore   
  Vendim i KM, Nr.250, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4508    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr njė ndryshim nė vendimin nr. 763, datė 2.11.2016, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr pėrcaktimin e ngjyrės, shenjave dhe pėrdorimin e mjeteve tė Policisė sė Shtetit”   
  Vendim i KM, Nr.249, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4508    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e letėrmarrėveshjes, ndėrmjet Republikės sė Shqipėrisė dhe Bankės Ndėrkombėtare pėr Rindėrtim dhe Zhvillim, qė vepron si administratore e fondeve tė grantit tė siguruara nga Sekretariati i Shtetit pėr Ēėshtjet Ekonomike (SECO) tė qeverisė zvicerane, nėn Fondin e Besimit me Shumė Donatorė, pėr fuqizimin e kontabilitetit dhe tė mjedisit tė mirėbesimit nė Evropėn Jugore dhe Azinė Qendrore, pėr projektin e zhvillimit tė kontabilitetit nė sektorin publik   
  Vendim i KM, Nr.251, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4510    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrcaktimin e masės dhe tė kritereve pėr shpėrblimin e kryetarit, anėtarėve dhe sekretarit teknik tė Kėshillit Mbikėqyrės tė Drejtorisė sė Pėrgjithshme tė Pronėsisė Industriale (DPPI)   
  Vendim i KM, Nr.252, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4514    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė vendimin nr. 182, datė 25.2.2015, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr pėrcaktimin e procedurės pėr pėrzgjedhjen e rregulluesit kryesor (Lead Manager) dhe/ose huadhėnėsit pėr realizimin e huamarrjes me instrumente financiare nė tregun e huaj”   
  Vendim i KM, Nr.253, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4515    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime dhe shtesa nė vendimin nr. 58, datė 21.1.2015, tė Kėshillit tė Ministrave, “Pėr trajtimin e disa familjeve qė preken nga zbatimi i Projektit “Lidhja e rrugės transballkanike me superstradėn Fier–Vlorė” me programe sociale tė strehimit”, tė ndryshuar   
  Vendim i KM, Nr.254, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4515    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr miratimin e dėmshpėrblimit financiar pėr ish-tė dėnuarit politikė tė regjimit komunist   
  Vendim i KM, Nr.256, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4516    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr pėrcaktimin e pėrbėrjes strukturore e tė shpėrblimit tė anėtarėve tė Kėshillit tė Lartė tė Sportit   
  Vendim i KM, Nr.255, Dt.Aktit:09.05.2018, Dt.Miratimit:09.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4516    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr shpėrndarjen e financimit pėr projekte tė reja, thirrja I, pėr vitin 2018, grantet “Arsimi”   
  Vendim i KZHR, Nr.7, Dt.Aktit:11.05.2018, Dt.Miratimit:11.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4521    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin nr. 8, datė 13.2.2017, tė Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve, “Pėr shpėrndarjen e financimit pėr projekte, thirrja e katėrt pėr vitin 2016, tė grantit “Infrastruktura vendore dhe rajonale”, programi i zhvillimit tė infrastrukturės vendore dhe rajonale, shtylla I”   
  Vendim i KZHR, Nr.8, Dt.Aktit:11.05.2018, Dt.Miratimit:11.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4527    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr disa ndryshime nė vendimin nr. 17, datė 12.4.2017, tė Komitetit pėr Zhvillimin e Rajoneve “Pėr shpėrndarjen e financimit pėr projekte tė reja, thirrja I pėr vitin 2017, tė grantit “Shqipėria Dixhitale”, programi “Shqipėria Dixhitale”, shtylla II”   
  Vendim i KZHR, Nr.9, Dt.Aktit:11.05.2018, Dt.Miratimit:11.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4528    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Pėr formatin e formularit tė deklarimit dhe pagesės sė tatimit mbi lojėrat e fatit   
  Udhėzim, Nr.18, Dt.Aktit:14.05.2018, Dt.Miratimit:14.05.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4529    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi fillimin e procedurės pėr shqyrtimin e aplikimit tė shoqėrisė “Malėsia Solar 1” sh.p.k. pėr licencim nė aktivitetin e prodhimit tė energjisė elektrike nga impianti fotovoltaik nė Lahė e Poshtme, Shkrel, Koplik, rrethi Malėsi e Madhe, qarku Shkodėr   
  Vendim i ERE, Nr.61, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4537    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi fillimin e procedurės pėr shqyrtimin e aplikimit tė shoqėrisė “Malėsia Solar 2” sh.p.k. pėr licencim nė aktivitetin e prodhimit tė energjisė elektrike nga impianti fotovoltaik nė Lahė e Poshtme, Shkrel, Koplik, rrethi Malėsi e Madhe, qarku Shkodėr   
  Vendim i ERE, Nr.62, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4538    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi fillimin e procedurės pėr shqyrtimin e aplikimit tė shoqėrisė “Malėsia Solar 3” sh.p.k. pėr licencim nė aktivitetin e prodhimit tė energjisė elektrike nga impianti fotovoltaik nė Lahė e Poshtme, Shkrel, Koplik, rrethi Malėsi e Madhe, qarku Shkodėr   
  Vendim i ERE, Nr.63, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4539    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi refuzimin e kėrkesės sė shoqėrisė “RTS” sh.p.k., pėr licencim nė aktivitetin e prodhimit tė energjisė elektrike nga burimi gjenerues i energjisė fotovoltaike, zona Tren–Bilisht, Korēė   
  Vendim i ERE, Nr.64, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4540    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi miratimin e rregullores pėr mbrojtjen e informacionit konfidencial   
  Vendim i ERE, Nr.65, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4541    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi pėrcaktimin e ēmimit tė shitjes sė energjisė elektrike tė furnizuar nga furnizuesi i mundėsisė sė fundit pėr muajt janar dhe shkurt 2018   
  Vendim i ERE, Nr.66, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4545    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi fillimin e procedurės pėr shqyrtimin dhe miratimin e njė ndryshimi nė rregullat “Pėr alokimin e kapaciteteve tė interkonjeksioneve”.   
  Vendim i ERE, Nr.68, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4547    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi pėrcaktimin e ēmimit tė shitjes sė energjisė elektrike tė furnizuar nga Furnizuesi i Mundėsisė sė Fundit pėr muajin mars 2018   
  Vendim i ERE, Nr.67, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4547    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi refuzimin e kėrkesės sė shoqėrisė “M.T.C. Energy” sh.p.k., pėr lėnien peng nė favor tė Raiffeisen Bank sh.a. tė aseteve tė saj, pėr efekt tė ristrukturimit tė kredisė   
  Vendim i ERE, Nr.69, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4549    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi heqjen e licencės nr. 123, seria PV11k, shoqėrisė “HEC Dunicė” sh.p.k. pėr prodhimin tė energjisė elektrike nga HEC-et “Trebinjė”, “Potgozhan”, “Kalivaē”, “Dunicė 1”, “Dunicė 2”, miratuar me vendimin e Bordit tė Komisionerėve tė ERE-s nr. 27, datė 10.3.2011   
  Vendim i ERE, Nr.70, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4550    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi heqjen e licencės nr. 124, seria T11P, shoqėrisė “HEC Dunicė” sh.p.k., pėr tregtimin e energjisė elektrike”, miratuar me vendimin e Bordit tė Komisionerėve tė ERE-s nr. 28, datė 10.3.2011   
  Vendim i ERE, Nr.71, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4551    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi licencimin e shoqėrisė “Smart Watt” sh.p.k. nė aktivitetin e tregtimit tė energjisė elektrike   
  Vendim i ERE, Nr.72, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4552    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi licencimin e shoqėrisė “Hydro Seta” sh.p.k. nė aktivitetin e prodhimit tė energjisė elektrike nga HEC-et “Seta 1+2”, “Seta 3” dhe “Seta 4”   
  Vendim i ERE, Nr.73, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4553    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi fillimin e procedurės pėr shqyrtimin e disa shtesave dhe ndryshimeve tė propozuara nga shoqėria OSHEE sh.a. nė “Kontratėn tip pėr shitblerje tė energjisė elektrike ndėrmjet OSHEE sh.a. dhe prodhuesve me pėrparėsi tė energjisė elektrike”, tė miratuar me vendimin nr. 101, datė 23.6.2016 tė Bordit tė ERE-s, i ndryshuar me vendimin nr. 147, datė 30.9.2016 tė Bordit tė ERE-s.   
  Vendim i ERE, Nr.74, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4554    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
    Mbi detyrimin e shoqėrisė OSHEE sh.a. pėr nėnshkrimin e “Kontratės tip pėr shitblerje tė energjisė elektrike ndėrmjet OSHEE sh.a. dhe prodhuesve me pėrparėsi tė energjisė elektrike”, tė miratuar me vendimin nr. 101, datė 23.6.2016 tė Bordit tė ERE-s, i ndryshuar me vendimin nr. 147, datė 30.9.2016 tė Bordit tė ERE-s   
  Vendim i ERE, Nr.75, Dt.Aktit:26.03.2018, Dt.Miratimit:26.03.2018, Flet.Zyrtare Nr.71, Faqe:4557    Përmbajtja ( HTML  - DOC )
 
© 2017 INTECH+ sh.p.k. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.